FÜ’de ’Siber Vatan’ eğitimleri
Yazılım alanında adından sıkça söz ettiren ve bu alanda Türkiye’nin öncü üniversiteleri arasında yer alan Fırat Üniversitesinde öğrencilere yönelik ’Siber Vatan’ eğitimleri veriliyor.
- 04 Aralık 2023, 22:57
- 3570
- 0
FÜ ve Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) işbirliğinde bilgi işlem laboratuvarlarında “Siber Vatan” eğitimleri sürüyor. Eğitimlere katılan öğrencileri ziyaret eden FÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile Fırat FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu öğrencilerle bir araya geldi. Burada açıklamalarda bulunan Yoğunlu, bu programın sistematik ve çok taraflı işbirlikleri çerçevesinde Türkiye’nin siber güvenlik uzmanı ihtiyacının karşılanması amacıyla üniversitelerde eğitim gören öğrencilerin farkındalıklarını artırmak ve potansiyel yetenekleri tespit ederek eğitim ve yetenek geliştirme faaliyetleri uygulanarak siber güvenlik teknolojileri alanında kariyer planlamalarını teşvik etmek amacıyla geliştirildiğini belirterek, Fırat Üniversitesi ile bu anlamda yapılan protokolle Siber Vatan eğitim programları gerçekleştirdiklerini söyledi.
FÜ Rektörü Prof. Dr. Göktaş ise FKA’nın faaliyet alanı olan TRB1 bölgesinde ilk olarak üniversitede uygulanan Siber Vatan programının kente ve öğrencilere hayırlı olmasını dileyerek, “Üniversitemizde Yazılım, Bilgisayar, Adli Bilişim, Yapay Zekâ ve Veri Bilimi Mühendislikleri Türkiye’de sayılı bölümler arasında yer almaktadır. Bu bölümlerimizden mezun olan öğrencilerimiz ülkemize hizmet ediyorlar. Birçok ülkede artık sadece klasik Yazılım Mühendisliği alanında bir diploma almak bazen anlamlı olmayabiliyor. Dünyada artık diplomadan ziyade özel bir alanda sertifika sahibi olmak daha anlamlı hale geldi. Biz de bunun farkında olarak mezun olan öğrencilerimizin kendi eğitimleri boyunca öğrendikleri bilgilerinin dışında biraz da spesifik alanlarda da yetişmelerini sağlamak amacıyla Kalkınma Ajansımızla bir proje başvurusu yaparak bu eğitimin düzenlenmesini sağladık” dedi.
0 Yorum
Yorum Gönder
Çok Okunanlar
Puan Durumu
Takım | OM | G | M | P | |
---|---|---|---|---|---|
1 | ![]() |
0 | 0 | 0 | 0 |
2 | ![]() |
0 | 0 | 0 | 0 |
3 | ![]() |
0 | 0 | 0 | 0 |
4 | ![]() |
0 | 0 | 0 | 0 |
5 | ![]() |
0 | 0 | 0 | 0 |
6 | ![]() |
0 | 0 | 0 | 0 |
7 | ![]() |
0 | 0 | 0 | 0 |
8 | ![]() |
0 | 0 | 0 | 0 |
9 | ![]() |
0 | 0 | 0 | 0 |
10 | ![]() |
0 | 0 | 0 | 0 |
11 | ![]() |
0 | 0 | 0 | 0 |
12 | ![]() |
0 | 0 | 0 | 0 |
13 | ![]() |
0 | 0 | 0 | 0 |
14 | ![]() |
0 | 0 | 0 | 0 |
15 | ![]() |
0 | 0 | 0 | 0 |
16 | ![]() |
0 | 0 | 0 | 0 |
17 | ![]() |
0 | 0 | 0 | 0 |
18 | ![]() |
0 | 0 | 0 | 0 |
19 | ![]() |
0 | 0 | 0 | 0 |
20 |
Yazarlarımız
-
- Nurçin ARLI
- 07 Eylül 2023, 13:38
-
- ebru KAYA
- 29 Temmuz 2023, 15:20
-
- Mithat ULAŞ
- 12 Temmuz 2023, 21:01
-
- Meryem Çelik
- 08 Temmuz 2023, 15:56
-
- Metin FIRAT
- 24 Ağustos 2020, 11:59
Editörün Seçimi
Elazıg Nöbetçi Eczaneler
Anket
-
Tarafsizhaber23 Sitemize Nasıl Ulaştınız?
Anket Sonucu
Soru: Tarafsizhaber23 Sitemize Nasıl Ulaştınız?
(1) Oy - Reklam
(1) Oy - Arkadaş Tavsiyesi
(0) Oy - Arama Motorları
(9) Oy - Sosyal Medya
(0) Oy - Gazete
Toplam 11 Oy Kullanıldı
Sosyal Medyada Biz
E-Bülten Aboneliği
E-Bülten Aboneliği Yaptığınız Zaman Son Gelişmelerden Anında Haberdar Olursunuz.!
Benzer Haberler
Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Mezuniyet Töreni Düzenlendi
Fırat Üniversitesin 'den bir başarı daha
Fırat Üniversitesi Akademisyenleriyle Buluştu
Fırat Üniversitesinde Derece ve Tez Ödülleri Töreni Düzenlendi
Okul Müdürleri Sene Sonu Kurul Toplantısı
Üniversitemizde Binlerce Öğrenci Mezun Oldu
Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi düzenlendi
Fırat Üniversitemiz Tıp Fakültesi 36. Dönem Mezunlarını Uğurladı