Fırat Üniversitesi Trenle Palu Gezisi Düzenledi
Üniversite tarafından öğrencilere Elazığ’ın tarihi ve turistik bölgelerini tanıtmak amacıyla başlatılan gezi etkinlikleri kapsamında yaklaşık 450 öğrenciyle trenle Palu ilçesine gezi düzenlendi.
Üniversitemiz Rektörlüğü Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Palu Kaymakamlığı, Palu Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün destekleriyle “Tarihe Trenle Yolculuk ‘Palu’ Gezisi” etkinliği düzenlendi.
Önceki gün tarihi kent Harput’a gezi düzenleyen Üniversitemiz Fırat Üniversitesi’nin bu defaki durağı tarihin doğayla buluştuğu Palu ilçesi oldu.
Elazığ Tren Garından trene binen öğrenciler Palu Tren Garına eğlenceli bir yolculuk yaptı.
Palu Tren Garında mehteran takımı tarafından karşılanan öğrenciler, ilçe merkezini de yine mehteran takımı eşliğinde gezdiler.
Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ve Genel Sekreter Prof. Dr. Sinan Akpınar’ın da katıldığı gezide İlçe merkezinde öğrencileri; Palu Kaymakamı Hulusi Teke, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirbağ, Palu Belediye Başkanvekili Niyazi Yıldırım ve ilçe yöneticileri karşıladı.
Hükümet konağı önünde gerçekleştirilen konuşmalarda; Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Elazığ’ın her bölgesinin ayrı bir güzel olduğunu belirterek hem şehrin güzelliklerini ve değerlerini öğrencilere tanıtmak istediklerini hem de sınavlar öncesinde öğrencilerin motivasyonunu artırmayı hedeflediklerini söyledi. Prof. Dr. Yılmaz ayrıca gezinin düzenlenmesinde emeği geçen tüm kurumlara teşekkür etti.
Kaymakam Hulusi Teke ise öğrencileri ilçede ağırladıklarından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirbağ ise konuşmasında öğrencilere ilçenin tarihi ve turistik değerleriyle ilgili bilgiler verdi.
Palu kalesi olmak üzere, tarihi camiler, türbeler, kilise, köprü ve Palu konağını gezen öğrenciler unutulmaz bir gün yaşandı.
Gerçekleştirilen geziler ve etkinliklerden dolayı oldukça mutlu olduklarını belirten öğrenciler etkinlikler nedeniyle Üniversite yöneticilerine ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.
Benzer Haberler
Elazığ Belediyesi Açık Hava Sinema Günleri Başladı
Elazığ Belediyesi’nden Yks Tercih Döneminde Gençlere Destek
Elazığ'da Bugün Hava Nasıl Olacak
Elazığ Barosu’ndan Topla-Kısırlaştır-Aşıla-Yerinde Yaşat
Şehrin Geleceğine En Büyük Yatırım
TSD Elazığ Şube Başkanı Metin FIRAT 24 Temmuz Gazeteciler ve basın bayramı mesajı
Elazığ Belediyesi, Harput’ta Açık Hava Sineması Nostaljisi Yaşatacak
Orman Bölge Müdürüne Hayırlı Olsun Ziyareti devam ediyor